סטודיו Thermica » איך לבחור אחסון אתרים ולהישאר בחיים?

איך לבחור אחסון אתרים ולהישאר בחיים?

בחירת אחסון אתרים היא צעד חיוני בתהליך של העלאת אתר לאינטרנט. אחסון אתרים איכותי יגרום לכך שהאתר שלך יהיה נגיש ומתפקד כראוי. יש הרבה פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון ברגע שאנחנו בוחרים אחסון אתרים איכותי ובמאמר הזה נסגור חלק גדול מהפרמטרים האלו.

איך לבחור אחסון אתרים

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

פרמטרים לבחירת אחסון אתרים

זמינות האתר – חיוני שהאתר יהיה זמין 24/7, עם זמן השבתה מינימלי. רוב אחסוני האתרים המכובדים מציעים התחייבות לזמן פעולה, לעתים קרובות הנתונים יהיו באזורים של 99.9%. אחוז זה מציין את משך הזמן שבו השרתים פועלים ומציין את זמני הנפילות שלהם.

רוחב פס ואחסון: שקול בכמה נתונים האתר שלך יטפל. הדבר תלוי בתנועה באתר שלך ובגודל התוכן באתר שלך, כולל סרטונים, תמונות ומסדי נתונים. רוחב פס וקיבולת אחסון גבוהים יותר יידרשו עבור אתרים גדולים יותר שביקרו בהם יותר.

תמיכת לקוחות – בעיות טכניות יכולות לצוץ בכל רגע ולכן מומלץ לבחור אחסון עם תמיכת לקוחות 24/7. חלק מחברות האחסון מציעות שיטות תמיכה שונות, כגון מייל, צ'אט חי ותמיכה טלפונית. קריאת ביקורות של לקוחות אחרים יכולה תעזור להבין האם האחסון איכותי או לא.

יכולות שדרוג: ככל שהאתר גדל, צרכי האחסון עשויים להשתנות ולגדול בהתאמה. חשוב לבחור חברת אחסון איכותית המציע מקום לצמיחה. בזמן שאנחנו בודקים את המחיר של החבילה הנוכחית נרצה גם לדעת מהו המחיר של החבילה היקרה יותר במידה ונרצה לשדרג את האחסון.

מחיר: למרות שזה מפתה לבחור באפשרות הזולה ביותר, חשוב לזכור שאנחנו מקבלים את מה שאנחנו משלמים. לפעמים עדיף לשלם קצת יותר ולקבל איכות ברמה מאשר לחפש את הזול ביותר ולשלם ביוקר בהמשך.

סוגי אחסונים

כשזה מגיע לנושא של בחירת אחסון אתרים, יש כמות גדולה של אחסונים שונים שאנחנו צריכים להכיר על מנת שנוכל לבחור את חבילת האחסון שתתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלנו. מתחת ניתן למצוא פירוט קצר על סוגי האחסון השונים כדי להבין מה תהיה הבחירה הנכונה ביותר לאתר שלכם.

 

אחסון שיתופי

כפי שהשם מרמז, באחסון משותף, מדובר על שרת משותף שבו יש כמות גדולה של משתמשים ואתרים שחולקים משאבים. זוהי אפשרות משתלמת וקלה להתקנה – מה שהופך אותה לבחירה פופולרית עבור מתחילים ועסקים קטנים. הפשרה היא שביצועי האתר שלך יכולים להיות מושפעים מאתרים אחרים שחולקים את השרת.

 

אחסון VPS

אחסון VPS או Virtual Private Server הוא עליית מדרגה מאחסון שיתופי. כאן, מדובר על שרת פיזי מחולק למספר שרתים וירטואליים – כל אחד מהם פועל כמיני-שרת עצמאי. המשאבים מפוזרים באופן שווה, מה שמפחית באופן משמעותי את בעיות הביצועים ומאפשר לאתר להיות יותר יציב להגיע לביצועים טובים יותר.

 

שרת ייעודי

שרת ייעודי מתאים למי שמחפש שליטה מלאה. כל משאבי השרת עומדים לרשותך, ומציעים ביצועים גבוהים. עם זאת, זה די יקר ודורש ידע טכני עבור התקנה וניהול ולכן זה מתאים בעיקר לבעלי אתרים שמקבלים כמות כניסות גדולה ולמי שמגיע עם הידע הטכני המתאים.

 

אחסון בענן.

אחסון בענן הוא בחירה עבור אתרים בעלי תנועה משתנה מכיוון שהוא מציע יכולת גדילה. עם אחסון בענן, האתר שלך מתארח במספר שרתים המחוברים זה לזה, מה שמאפשר לך להגדיל או להקטין את המשאבים בהתאם לצורך ולמשאבים שהאתר צורך.

כלי נגישות